• 1
  • 2
  • 3
  • 4

صفحه نخست

آوای یخ و آتش به چاپ رسید

آوای یخ و آتش نوشته جورج.آر.آر.مارتین در نشرموج به چاپ رسید.

جلد اول از سری مجموعه  آوای یخ و آتش با نام بازی تاج تخت نوشته جورج.آر.آر.مارتین در نشرموج با ترجمه رکسانا شیرزادی به چاپ رسید. لازم به ذکر است مترجم این مجموعه رکسانا شیرزادی پیش از این چندین کتاب در ژانر فانتزی از جمله وارکرفت اثر ریچارد ناک را ترجمه کرده است. همچنین کتاب اول این مجموعه با نام بازی تاج و تخت در دوقسمت به چاپ خواهد رسید که بخش دوم آن به زودی در این نشر به چاپ می‌رسد. 
آوای یخ و آتش (به انگلیسی: A Song of Ice and Fire) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی اثر نویسنده آمریکایی جورج آر. آر. مارتین است. مارتین نگارش این داستان را از سال ۱۹۹۱ با نوشتن بازی تاج‌وتخت شروع کرد و اولین فصل آن در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. این رمان در صورت ۱۲ جلد نوشته و انتشار شده‌است. این مجموعه به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده و چهار جلد از آن در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته‌است. قسمت عمده‌ای از این داستان در سرزمینی خیالی به نام «وستروس» رخ می‌دهد و همچنین سرزمینی وسیع در شرق بنام «اسوس». داستان همیشه از زبان اشخاص ثالث نقل می‌شود و هر بخش از کتاب از زبان یک فرد و از زاویه دید وی نقل قول می‌شود. تا پایان کتاب و در حال حاضر این داستان از دیدگاه سی و یک شخصیت داستان نقل می‌شود که در نقاط مختلف جغرافیایی قرار دارند.

داستان این کتاب در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.

این مجموعه توسط شبکه اچ بی او تحت عنوان سریال بازی تاج و تخت (Game of thrones) در 8 اپیزود ساخته شده است که رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد.  این سریال تا کنون نامزد و برندهٔ بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شدهٔ آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزهٔ هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزهٔ امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است.

از طرفی تا کنون تنها پنج بخش از کتاب آوای یخ و آتش با نام های :

بازی تاج‌وتخت (۱۹۹۶)
نبرد پادشاهان (۱۹۹۸)
طوفان شمشیرها (۲۰۰۰)
ضیافتی برای کلاغ‌ها (۲۰۰۵)
رقصی با اژدهایان (۲۰۱۱)

به انتشار رسیده است و دو جلد دیگر آن  «بادهای زمستان» و «رویای بهار »  در آینده توسط نویسنده به انتشار خواهد رسید.
همچنین لازم به ذکر است روند سریال بازی تاج و تخت از قسمت ششم این سریال به علت عدم انتشار بخش ششم  و هفتم کتاب، از خط داستانی کتاب جدا شده و روند متفاوتی را از داستان اصلی دنبال می‌کند و به گفته نویسنده این کتاب جورج.آر.آر مارتین کتاب آوای یخ و آتش دارای پایان متفاوتی از سریال خواهد بود. 

قسمت اول کتاب بازی تاج تخت در نشرموج به چاپ رسیده است و این انتشارات در نظر دارد با کمک مترجمان مسلط به ژانر فانتزی و تخیلی از جمله خانم رکسانا شیرزادی ادامه این مجموعه را با ترجمه‌ای متفاوت به چاپ برساند. جلد اول این مجموعه را با نام آوای یخ و آتش ( بازی تاج و تخت 1) می‌توانید از کتاب فروشی های سراسر کشور تهیه کنید.

نشرموج از این نویسنده کتاب اژدهای یخی را نیز به چاپ رسانده است.

نویسنده : جورج.آر.آر مارتین
مترجم: رکسانا شیرزادی
طراح جلد: نادیا خشتی
مدیرهنری : سپهر دانش اشراقی


مراکز فروش کتاب‌های نشرموج

کتابفروشی پنجره:
آدرس: تهران، خيابان سهروردى شمالى، ميدان شهيد قندى(پاليزى)، روبروى مركز خريد انديشه، شماره ١٩
ساعات کاری: 9 صبح الی 13- 15 الی 21
تلفن تماس: 02188511060

کتابفروشی آدمیت:
آدرس:تهران میرداماد بعد از دفینه بازار بزرگ میرداماد شماره ۲۶
ساعات کاری: شنبه تا پنجشنبه 9:30 الی 21:30
تلفن تماس: 02188788480

تماس با ما

با خواندن کتاب های ما هزاران زندگی را تجربه کنید


دفتر مرکزی نشرموج
خیابان انقلاب، خیابان دوازده فروردین، خیابان نظری، کوچه جاوید یک ،پلاک شش واحد یک
تلفن تماس:
02166959925
02166495274
info@mowjbook.com
شماره تلگرام نشرموج:
09124126731
ساعات کاری دفتر مرکزی: شنبه تا چهارشنبه - 9 الی 17

آخرین اخبار در صفحه اینستاگرام نشرموج

مراکز فروش کتاب‌های نشرموج

کتابفروشی پنجره:
آدرس: تهران، خيابان سهروردى شمالى، ميدان شهيد قندى(پاليزى)، روبروى مركز خريد انديشه، شماره ١٩
ساعات کاری: 9 صبح الی 13- 15 الی 21
تلفن تماس: 02188511060

کتابفروشی آدمیت:
آدرس:تهران میرداماد بعد از دفینه بازار بزرگ میرداماد شماره ۲۶

ساعات کاری: شنبه تا پنجشنبه 9:30 الی 21:30
تلفن تماس: 02188788480